Hogyan marad a kézbőröm egészséges és szép állapotú? Íme az én mindennapi kézápolási rutinom

A kezeink segítségével tevékenységek millióit végezzük egy nap folyamán. Bár már hozzászoktak a fizikai megterheléshez, a kezeinken feszülő bőr egy finom szerkezet és megköveteli, hogy a megfelelő típusú ápolásban részesüljön. A mindennapi kézápolás során tiszteletben kell tartani az öregedés természetes folyamatait, amely az ember 30 éves kora után kezdődik. Ennek fényében milyen kézkrémet érdemes választani? Hogyan lehet simábbá varázsolni a kézbőrt és megakadályozni a korai öregedését?

Milyen kézkrémet érdemes választani?

A durva és száraz kézbőr ápolásához karbamidot, glicerint és szorbitot tartalmazó krémet érdemes beszereznünk, amely megköti a vizet a kéz felületén. Az E-vitamint, retinolt, hialuronsavat és kollagént tartalmazó készítmények erősítik a bőrt és öregedésgátló hatásúak. Ami a panthenolt, a lanolint és a kálciumot illeti, ezek az összetevők csillapítják az irritációt és elősegítik az atópiás bőrgyulladás és más hasonló bőrbetegségek gyógyulását egyaránt.

A kézkrém alkalmazása önmagában azonban kevés. A könnyed textúrájú és hidratáló termékek elengedhetetlenek a nyár folyamán, míg a sűrűbb és védőréteget képző készítmények pedig télen pótolhatatlanok.

Hogyan lehet simábbá varázsolni a kezünkön a bőrt?

A kezem bőrének simábbá és egységesebbé tétele érdekében hetente egyszer sóradírt alkalmazok. Elkeverek egy kanál sót egy kanál olívaolajjal. Ezután a házi kézradíromat a bőrömbe dörzsölöm, amíg a só fel nem olvad rajta. Ezt követően megmosom a kezemet, és vízzel elkevert citromlével dörzsölöm át (1: 1 arányban keverem a két összetevőt). A végén törölközővel megtörlöm a kezem, és utána egy hidratáló krémmel is bekenem. Véleményem szerint a sós kézradír nagyon hatékony, mert a só képes a bőrt simábbá tenni és az állapotán javítani. Amikor a gyümölcssvakról van szó, kifejezetten a citromléről, ez utóbbi képes elfedni a bőrön lévő minden elszíneződést.

Hogyan lehet gátolni a kezünk bőrének öregedését?

A tenyér vastagabb bőrű, több ceptor található rajta. A kézfej viszont valóban vékony bőrréteggel rendelkezik, finom és szinte teljesen nélkülözi a bőr alatti szöveteket. Ha a kéz nem így lenne felépítve anatómiailag, akkor sem az ujjainkat nem tudnánk begörbíteni, sem nem tudnánk a kezünket pontosan mozgatni. A szinte hiányzó szubkután szövet – amely főleg zsírszövetből épül fel – felelős a kezek gyorsított öregedési folymataiért. Amint azt korábban említettem, az öregedés első jelei 30 éves kor körül válnak láthatóvá. Bár ez teljesen természetes folyamat, mégis megtehetjük, hogy kicsit késleltessük. Ehhez pedig egy védőréteget képző és nedvességet biztosító kézkrémre van szükséged.

Hogyan vigyázzak a kezeimre?

Először is, mielőtt elkezded a házimunkát, vagy mielőtt radírt alkalmaznál a kezeiden, először használj egy körömkondicionáló terméket. Aztán pedig egy sűrűbb krémet dörzsölj a bőrödbe. Alapvetően egy biokesztyűs krémet ajánlanék, mert ez képes egyfajta láthatatlan védőréteget létrehozni, amely megakadályozza a szennyeződések és más káros anyagok bőrbe jutását. 2 percen belül elkezd hatni azután, hogy felkented. Ezután egy latex kesztyűt vennék fel, de mivel allergiás vagyok a latexre,inkább egy gumikesztyűt választottam, benne extra pamutréteggel.

Ezután elkezdtem takarítani a házat 🙂 Mit tegyek, ha befejeztem? Kezet mosok, de nem forró vízben, amely dehidratálja az bőr hámrétegét – az ideális hőmérsékletű víz a kézmosáshoz nem haladhatja meg a 20 Celsius fokot. Ezután megtörlöm a kezemet, törölközővel felitatva róla a vizet – de nem dörzsölöm. Nem szabad kihagynia az ujjak közötti bőrt sem. Végül pedig kéz- és körömkrém alkalmazásával zárok.

Te milyen módon tartod tisztán a kezeidet? Mik azok a kézápolási termékek, amelyeket szeretsz használni? Várom a tapasztalataidat a kommentekben!

Avatar
Ivett

Szia, a nevem Ivett és a szépségápolás nem csak a szenvedélyem, de egyben egyfajta kikapcsolódás is számomra. Bár tudom, hogy a külső nem minden, tagadhatatlan, hogy hajlamosak vagyunk elsőre a külső alapján megítélni másokat. Külső megjelenésünk nagyon sok mindent befolyásol az életünk során. Ha szeretnél jól kinézni, mindezt úgy, hogy közben nem töltesz órákat a fürdőszobában, nézz szét a blogomon, mert sok hasznos infót találhatsz.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük